28 Mar 2020

Antalya’da Tavsiye Edilen Psikologlar

 Antalya Psikolog

Antalya Psikolog ve Antalya da en iyi psikologlar için Arayışta iseniz; Unutmayın Psikoterapi, danışanlar ile psikologların arasındaki terapötik ilişki sayesinde danışanın hayatında fark yaratmayı farkındalık yaratmayı  hedeflemektedir. Bize Google da; “Antalya psikolog, Antalya psikolojik danışmanlık merkezi, vb. kelimeleri arayarak bize ulaştınız.

Danışanların duygularını anlamlandırılması, olumsuz yaşantıları ve travmalarının çözümlenmesini sağlayan psikolojik bir süreçtir. Danışan ile psikolog arasındaki ilişki kesinlikle profesyonel bir ilişkidir. Danışanın çözümleyemediği problemler ile ilgili farkındalık kazanıp çözümü kendi içinde bulduğu bir süreçtir. Psikolojik yardım yaşamımızda var olan tüm konular ile ilgili olabilir. Bu konular tamamen kişiseldir ve bireye özgüdür. Her konuda Antalya psikologlardan yardım alabilirsiniz.

Antalya pedagog listesi için tıklayınız: http://pedagogantalya.com/antalya-pedagog/

 

Randevu ve İletişim;  0 505 020 53 01

Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği

Adres: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Bakır apt. No:35/2
Muratpaşa- LARA – Antalya

 

Uzman Klinik Psikolog
Kerem Kürkçü Hk. ve Yorumlar için Tıklayınız.
Aile ve Çift Terapist

 

 

Uzman Klinik Psikolog
Melis Şeker
Yetişkin Psikoterapisti

Psikoloji ile ilgili lisans eğitimimi Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamladım.
Yüksek lisansımı da İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nde Klinik Psikoloji alanında yaptım.

İş deneyimlerim;

Bakırköy Mashar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ nde,
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde
bir dönem özel bir kolejde psikolog olarak çalıştım.

Aldığım eğitimler ve sertifikalar;

BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimi,
(2.kez Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ ndan BDT eğitimi alıyorum),
Çocuk değerlendirmede kullanılan Objektif Testler Eğitimi,
Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi,
Yetişkin Testleri,
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPİ),
Kognitif Davranışçı Psikoterapi,
Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübü’ nde Endüstriyel Psikolog Eda Gökduman ile Çalışan Ruh Sağlığı ve Motivasyonu,
Uzman Pedagog ve Klinik Psikolog Sevil Yavuz ile Cinsel İstimar ve Toplum Üzerindeki Etkileri,
V. Psikoloji Günleri Programı,
VII. Psikoloji Günleri Programı,
Psikoterapist Yazar Şule Öncü ile Depresyon,
Psikolojik İlk Yardım,
Tütün Bağımlılığı,
Madde Bağımlılığı, amacı en büyük bilgi bankası olmak olan Bilimhane Projesi Araştırma Yöntemleri Çalışma Grubu’ nda makale yazımı.

Uzmanlık Alanları:

YETİŞKİN PSİKOLOJİK SORUNLARI

Depresyon
Obsesif-Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Panik Bozukluğu
Bipolar Bozukluk
Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Aldatma
Kişilik Bozuklukları
Aldatılma
vb.

Uzman Psikolog Melis Şeker Hakkında Danışan Yorumları tavsiyeediyorum sitesinden alınmıştır.

Melis Şeker Hakkında DANIŞAN YORUMLARI

 

Gülçin

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

20.Temmuz.2020

TavsiyeNo: 34594

Melis Hanım’i çaresiz hissettiğim bir durumda internet aracılığı ile buldum. Hayatımda kendimi en çaresiz hissettiğim, pilimin bittiğini düşündüğüm bir dönemdi. Hiçbir şeyi değiştirebileceğime inanmıyordum ama kendim için yapabilecek bir şeyim daha olduğunu düşündüm. Görüşmelere başladık. Melis Hanım’in de dediği gibi istekli olmak çok önemliydi ve sonuna kadar gitmek. Kendim için yapabilecek son şey için istekliydim ve zamanla kendim için yapabilecek fazlaca şeyim olduğunu öğrendim. Görüşmeler esnasında Melis Hanım’in yönelttiği birtakım sorular olaylara çok farklı bakmamı sağladı. Çok farklı konularda dahi farklı bakış açılarını görmeye, daha doğrusu daha gerçekçi bakmaya başladım. Zaman içinde kendime olan güvenim arttı. Yani bu bir anda gerçekleşen bir mucize değil, zamanla temeli sağlam olarak gelişen bir olaydı. Melis Hanım’in ciddi tavrı ve objektif yaklaşımı da önemliydi benim için. Bu sayede kendi hatalarımı ya da güçlü yönlerimi görmemi sağladı. İlk seansta kendisi de eğer bi şekilde aramızda güven oluşmazsa ya da ısınamazsam devam etmemem gerektiğini söylemişti. Bu da beni baskı altında hissetmekten kurtaran bir durumdu. Melis Hanım benim ilk psikolog deneyimimdir. Kendime olan güvenimin büyük ölçüde geri gelmesine yardımcı olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum.

3 Beğeni

Özer

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

26.Haziran.2020

TavsiyeNo: 34096

Hayatın çözülmesi imkansızlaşan bir kördüğüm olduğuna kanaat getirdiğim, zorluklarla başetmekte zorlandığım bir zaman diliminde benim de yolum bu internet sitesinden geçmişti. Melis Şeker’in özel uzmanlık ve çalışma alanlarında yazılanların tam olarak bana hitap ettiğini düşünmekteydim. Daha önce hiç psikoterapi görmemiş birisi olarak ilk kez psikoloğa gitmek doğrusu beni heyecanlandırmış ve biraz da germişti. Ancak çok geçmeden psikolojik destek almakla ve özellikle de Melis Şeker’den bu desteği almakla son derece doğru bir karar aldığımı görmüş oldum. Melis Hanım’in herşeyden önce insani yönünün çok kuvvetli olduğunu, insancıl, samimi ve hoşgörülü olduğunu söylemeliyim. Yaptığı işe çok değer veriyor, işini kaliteli yapıyor. Bu da danışanlarına daha fazla yararlı olması sonucunu doğuruyor. Bunu bizzat yaşayarak gördüm. Melis Hanım inandığı doğrulardan asla vazgeçmiyor, ama aynı zamanda kendisini geliştiren, belli kalıplara sıkışmamış ve olumlu her türlü yeniliğe açık bir psikolog olma özelliğini taşıyor. Melis Hanım’le bir çok seans yaptım. Bu seanslarla onun deyişiyle “içsel bir yolculuğa” başladım. Bu yolculukta kendimi yeniden keşfettim. Hayata daha gerçekçi, daha mantıksal bir şekilde bakmayı öğrendim. İçsel yolculukta yani kendimi yeniden tanıdıkça hayatta mutlu olmanın, hayatı anlamlandırmanın çok zor bir şey olmadığını keşfettim. Bu yolculuk benim yaşamımın çok önemli bir dönüm noktasıydı ve bunu Melis Hanım’in sayesinde yaptım. Burada sihirbazlık yoktu, olağanüstü mucizeler, kurtuluş iksirleri yoktu. Sadece Melis Hanım değişime kendimden başlayarak yaşamımı çok güzel hale getirebileceğimi ve bunun yollarını bana gösterdi. Melis Şeker’le ilgili vurgulayacağım bir nokta da onun sorunları çok iyi bir şekilde analiz edebilmesiydi. Kimi zaman sözcüklere dökemediğim düşünceleri, duyguları güçlü algılamasıyla hemen bulup çıkartıyordu. Ve bu şekilde sorunun kökenine iniyor, mantıklı çözüm önerileri getiriyordu. Melis Hanım’in seviyeli ama samimi, içten, dost canlısı üslubu, sözde değil gerçekten yardımcı olmak için çabalayan duruşu ve seanslarının başarıya ulaşması dolayısıyla (kendi psikolojik durumumdan tecrühanımle sabittir!) psikolog Melis Şeker’i gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

9 Beğeni

Ahmet

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

28.Mayıs.2020

TavsiyeNo: 33404

Merhaba, uzun zamandır psikologa gitme isteğimi bilen bir arkadaşım tavsiye etti Melis hanımi, randevu almadan önce bu siteden de göz attım biraz. Kime gidiyorum diye.Arkadaşım Melis Hanımin işini nasıl yaptığını ve danışanlarına nasıl yaklaştığını bana uzun uzun anlatmıştı.Böyle bir durumda da önyargı ve yüksek bir beklenti içinde oluyorsunuz.Gittiğim seanlar boyunca gerçekten Melis Hanımi tanımaya çalıştım.Kendisi samimi ama o kadar da mesafeli, sıcak ama yüz göz olmayan, dostça davranan,çok doğal, işinde oldukça iyi ama mütevazi bir insan.Melis Hanıme başvurma sebebim işyerinde takım arkadaşlarım ile sık sık yaşadığım iletişim problemlerimdi. Bana bağlı çalışan insanları yönetmekte ve onlardan verim almakta çok profesyonel değildim.Seanslarımızdan sonra taktığım yönetici maskesinin aslında ne kadar yapay ve sıradan olduğunu.İşyerinde kendim gibi değil,sadece profesyonel bir yönetici gibi davrandığımı ve hem kendi hem de çalışanlarımın duygularını hiçe saydığımı fark ettim.Şimdi işyerinde daha doğal,daha olduğum gibi,daha gerçek biri olma yolunda hala çaba harcıyorum.Melis hanımin de söylediği gibi aslında değişen bir şey yok.Sadece gelişiyoruz.Bu işinde başarılı,kaliteli insanı psikolog arayan herkese tavsiye ediyorum…….

Beğenin

Seval

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

3.Mayıs.2020

TavsiyeNo: 32872

Hayatıma yön vermekte zorluk çekiyordum ne iş yapıcağıma karar veremiyordum bana kendimin bile farkında olmadığım sebepleri karakteristik özelliklerimi farkettirdi kendimi dinlemeye ve kendisininde yardımıyla kendimi daha iyi tanımaya başladım hayatımda bir sihirli değnek senden bu olur dedi sanki bana ve bunu kendi kendime farketmemi sağladı. Arkadaş gibi rahatlıkla sohbet edebilceğim birisiydi 4 seans gidebildim hayatımın her döneminde zorluk yaşadığım zaman kendisinden yardım isteyebilceğime inanıyorum

1 Beğeni

Ayşegül

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

30.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32815

Benim 16 yaşında bir oğlum var.Özgüven eksikliği ve baba ilgisizliğinden doğan sıkıntıları vardı.Annesi olduğum için benimle paylaştıkları sınırlı kalıyor o beni üzmekten korkuyor ben ise onu anlamamaktan. Bu yaş grubuna ulaşabilmek ,soruları ve sorunları doğru şekilde yönlendirmek hiç kolay değildi.İşte bu noktada gene bu sitenin yardımı ile Melis Hanım’e ulaştık.Bir buçuk ayın sonunda sorunların ciddi bir kısmı çözülmüştü.Baba ile iletişimi sağlanmış üzerindeki baskı kalkmış ,dolayısı ile bu hayatının her alanına yansımıştı.Sihirli bir deynek deymiş gibi oldu.Bu arada bütün bunları oğlumun kendisinin yapmasına yardımcı olduğu gibi sorumluluklarını da almasını sağladı.Bu belki de hayatının önemli virajıydı ve iyi bir sürücü ile bu virajı en güzel şekilde aldı. Melis Hanım işinde iyi,işini seviyor ve gerçekten yardımcı oluyor.Hatta bu özelliklerinden etkilenen oğlum psikolog olmaya karar verdi. Bize katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyorum…

9 Beğeni

Nehir

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

29.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32779

Melis hanımle bir arkadas tavsiyesi ile tanıştım, Bugune kadar tüm psikolog denemelerim hayatıma onları dahil edebilmem için gerekli güveni alamadığım için başarısızlıkla sonuçlandı, Melis hanım içinde seans öncesi çok dürüst olmak gerekirse aynı şeyleri düşünüyordum.Fakat seansları esnasındaki doğal ,profesyonel , canayakın ve sabırlı tavırları ile daha önce kimseyle paylaşamadığım hatta kendime bile itiraf edemediğim şeyleri seanslarımız süresince onun yönlendirmeleri ile teker teker paylaşarak çözüme ulaştırdık .Seans sonrası inanılmaz huzurluydum ve gelecek seans için sabırsızlanıyordum. Şuan istanbulda yaşıyorum ve kendisi tüm antalyaliler için çok buyuk bir şans.

5 Beğeni

Fatma Y.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

28.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32752

Yıllardır psikoloğa gitme fikrini düşünüp bir türlü kime güvenebileceğimi bulamazken bu site aracılığıyla Melis Hanım’i buldum. İlk randevuya kafam oldukça karışık ve anlatmaya nereden başlayacağımı bilmeden gittim. Fakat ofisine daha ilk girdiğinizde sade ve şık dekorasyonu, Melis Hanım’in sıcak ve samimi karşılaması ve konuşmalarıyla doğru karar verdiğimi hissettim. Karar verme zorluğu yaşıyor ve kendimi fikir açısından bir üst noktaya taşımak istiyordum. Sürekli keşkelerle yaşıyordum. Terapilerimiz sayesinde kendi kararlılığıma ben bile şaşırdım. Çünkü kararsızlığımı çözmek için çok iyi bir yol göstermişti bana.. Sorduğu sorular sayesinde hayatınıza farklı bir gözle, farklı bir bakış açısından bakmanızı sağlıyor, izleyeceğiniz yeni bir yol açılıyor önünüze. Psikologla görüşmelerin son derece didaktik ve yargılayıcı bir tavırla geçebileceğini düşündüğüm için bir psikoloğa danışma sürekli ertelediğim ve açıkcası çekindiğim bir durumdu. Fakat Melis Hanım’le tanışınca keşke üniversite hayatım boyunca da kendisine danışsaydım daha önce tanışmış olsaydık diye düşünüyorum.. Bir çok kez kendi hayatından da örnekler verip sizi anladığını gösteriyor ve bu da üstünüzdeki çekingenliği atmanızı sağlıyor. Elbetteki hayat devam ediyor, ben geçmişteki sorunlarımı çözdüm ama meslek hayatıyla ve özel yaşamla ilgili daha danışacağım çok şey var kendisine. Bence her insanın hayatında samimiyetine güvenebileceği, anlattıklarını ciddiyetle dinleyip, empati kurup kendine yol gösterebileceği bir danışmanı olmalı. Melis Hanım’le tanıştığım için çok mutluyum ve onu bu sitedeki herkese öneriyorum.. İnanın hayatınız çok değişecek…

Beğenin

Tugcem

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

23.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32634

Oncelikle bu siteyi bize sundugunuz icin tesekkur ediyorum. Gercekten yararli oldugunu dusunuyorum. Terapist profilleri arasinda gezinirken bana en sicak geleni Melis Hanım in profiliydi ve zamanla dogru hissettigimi iyice anladim. Psikolojik danisman/terapist secimi gercekten onemli. Eger ayni dili konusamiyorsaniz o kisinin size yardimci olabilecegini dusunmuyorum. Kendinizi guvende hissetmelisiniz ve bir yabanciyla konusuyor gibi degil sanki kirk yillik arkadasinizla sohbet ediyormuscasina olmali terapileriniz… Melis Hanım le ilk gorusmemde cok cekingen oldugumu soylemeliyim, ancak kendisinin sicak kanliligi, tecrubesi ve kendine has tarzi beni gercekten etkiledi. Bir doktor edasinda degildi, aksine gayet sicak sohbeti ile cok arkadascaydi yaklasimi, hosuma gitti ve bir sonraki gorusmeme daha istekli gittim ve tabi sonrakilere de. Bu soylenmeli mi bilemiyorum ama daha cok `sunu yapmalisin` degil `ne yaparsan kendini daha iyi hissedersin` seklinde sorularla karsima geldi ve devamli beni dusunmeye itti. Boylelikle uzun zamandir unuttugum kendimi yeniden bulmama neden oldu. Gercekten cok tesekkur ediyorum hem bu site yaraticilarina hem de Melis Hanım`e… Dilerim sizlerde sizinle ayni dili konusan bir terapist bulabilirsiniz…

4 Beğeni

Hidayet

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

22.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32596

Ben Melis Hanım ‘den psikolojik terapi desteği aldım ve ilk seanstan sonra neden daha önce almadığımı düşündüm.Çünkü sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçirmiştim,daha sonraki yıllarda da sıkıntılarım devam etmişti,ama hiç psikolojik destek almamıştım.Karar verdim ve araştırdıktan sonra Melis Hanım’den terapi almaya başladım ve kararımın ne kadar doğru olduğunu seanslar devam ettikçe daha iyi gördüm.Şimdi daha huzurlu,daha sakin, daha kendiyle barışık biriyim.Bunu da Melis Hanım’e borçluyum.İşini ne kadar kaliteli yaptığını daha yeni tanışırken bile anlıyorsunuz. Çünkü size güven veriyor ve rahat hissediyorsunuz kendinizi.Melis Hanım’in profeyonel destekleriyle yaşadığım sıkıntıların hafiflediğini,hayata daha enerjik bakabilmeyi,iç huzurun önemini ve kendimin ne kadar değerli olduğunu anladım.Kesinlikle de herkese tavsiye ediyorum,psikolojk destek çok ama çok önemli. Bunu da işini önemseyen,başarılı ve profesyonel bir psikoljik danışmandan almakta.Bence en doğru adres Melis Hanım.

Beğenin

Ayten A.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

21.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32586

Öyle anlar vardır ki çıkar yol kalmamış gibi gelir insana. Söz bitti sanırsınız ne yapacağınızı bilmez şaşkın dolaşırken. Bir ses bir nefes ararsınız, sizi onaylayacak ya da yol gösterecek. Bir bakış, içten bir gülüş, samimiyet kısacası bir dost eli. Kolay bulunmayan ne varsa ararsınız. Ben o zor anda bu site ve tavsiye yazıları sayesinde o dost eli bulduğuma inanıyorum. Sevgili Melis Şeker hayatıma dair bakış açımı değiştirmeme yardımcı olmakla kalmayıp, çok kısa sürede farkındalıklarımı artırmıştır. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Eğer sizde bir dost arıyorsanız ve hayatınızda farklı bir bakış açısı görme cesaretini gösterecekseniz kendisini şiddetle tavsiye ediyorum.

2 Beğeni

Ö.T.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

21.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32579

Evet bende 7 ay önce aynen şuan sizin yaptığınız gibi internette gezinip, benimkisi gibi tavsiye yazılarını okuyarak kendime güvenebileceğim ve birçok kişiye yardımcı olabilmiş bir uzman arıyordum…Ve Melis Hanım ile de böyle tanıştım…Çünkü hakkında yazılanlar ve fotoğraflardaki samimi görüntüsü beni etkiledi ve ona danışmaya karar verdim…Birazda şansımın yardımıyla ona ulaşabilmiştim yani…Ona ilk gittiğimdeki halimi şuan yazarken bile hatırlamak istemiyorum, ama Melis Hanım sayesinde olumlu düşünme teknikleri ile hayatımı düşüncelerimle nasıl pozitif şekilde yönlendirebileceğimi öğrendim…Aslında bunlar hepimizin bildiği ve yapmaya çalıştığı şeylerdi normal şartlarda, ancak insan çoğu zaman bu bildiklerini uygulayamıyor ve içinde bulunduğu o kördüğüm pozisyondan çıkamıyor…Eğer Melis Hanım’e ulaştıysanız ve onun danışanı olduysanız inanın çok şanslısınız çünkü daha ilk günden itibaren rahatladığınızı ve üzerinizdeki pozitif etkiyi hissedeceksiniz…Onun güvenilir görünüşü ve duruşu, arkadaşça yaklaşımı, en önemliside birçok psikolog gibi susup hiçbirşey söylemeden durmadan not alan tavırda olmayışı, aksine kendi hayatından ve yaşadıklarından örneklerle size en doğru yolu göstermesi onun en büyük ve samimi özelliği…Onun yanında ona anlattıklarınızın onunla sonsuza gideceğini hissediyorsunuz ve herşeyi anlatıp çözüme kavuşuyorsunuz… Ona gitmeden onun makalelerini mutlaka okuyun, ozaman beni daha iyi anlarsınız ve danışan olmakta kesin kararınızı verirsiniz çünkü, aslında akıllı bir insan onun makalelerinden bile çok şey çıkartır… Ben hala zaman zaman okuyorum ve gerekli şeyleri çıkartıyorum…Melis Hanım size buradan tekrar sonsuz teşekkürler, iyiki varsınız…

 

Tavsiye ve Teşekkürler
A.Ö. 22.Ekim.2020
TavsiyeNo: 117059

Kendisi çok ilgili ve yardımsever bir insan. Önceden tanımıyordum, Bende duyguları hissetmeme durumu var, yani hiçbir duyguyu hissetmiyorum öfke, mutluluk, kızgınlık, üzüntü vb. Bu nedenle bir çözüm arayışındayım ve bunu düzeltmek istiyordum. Melis Hanımın, internette yazısını okuduktan sonra mesaj attım ve kendimi anlattım. Komplike bir sorun olduğu için, Melis Hanım gibi uzman birine danışmak gerektiğini düşündüm. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen zaman ayırıp, beni arayarak sorunum hakkında beni aydınlattı. Yapmam gereken şeyler hakkında bana bilgi verdi ve beni yönlendirdi. Kendisine teşekkür ederim.

Ayfer Korkmaz
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır. 10.Şubat.2020
TavsiyeNo: 108231

bu yazıyı yazmakla çok geç kaldım ama kendime borç bilirim sonunda nasip oldu yazmak ben doktor hanıma 2019 yılında tedavi oldum ALLAH razı olsun ciddi derecede panik atağım vardı. uzun mesafe yol yürüyemiyordum herşeyden korkar olmuştum hiçbir ilaç işe yaramıyordu sanki bana göre eşimden bile soğumuştum devamlı hastalığımı düşünüyor kendime çare arıyordum dayanamayacak seviyeye gelmiştim son çarem idi randevu aldım gittim tavsiye yazılarıyla kalbimde bir ilgi oluşmuştu ilk odasına girdiğimde beni okadar ciddiye aldıki her kelimemi neredeyse defterine işledi beni anladığını okadar hissettimki kendisine 5 seans gittim zaten ilk seansta kendimde büyük değişikliği hissetmiştim o gün bu gündür yıl 2020 panik atağımdan eser yok gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

2 Beğeni
Çilem P 28.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 96980

Kendisini bu platform sayesinde tanıdım özelden yazdığım mesaj üzerine beni aradı konuştuk hastalığı tam detaylı anlatmıstım mesajda hepsini o kadar dikkatli okuyup benimle konuştu ki telefonda konuşurken bile yıllardır doktorummuş beni tanıyormuş gibi hissettim . O kadar sıcak ve içten bir telefon konuşması oldu ki telefonla konuşmak bile o kadar iyi geldi ki tüm herkese tavsiye ediyorum profesyonel bir uzmandan destek almak istiyorsanız muhakkak kendisiyle görüşmelisiniz. Kendisine çok teşekkür ediyorum herşey için bir tanesiniz hocam 🙂

3 Beğeni

Zeynep
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 28.Ekim.2020
TavsiyeNo: 91485

Ben 10 yılı aşkın süredir takıntılarla mücadele etmeye çalışıyordum. İlaç tedavisi gördüm çoğu zaman. İlaçla bir süre kendimi iyi hissetmeme rağmen bu durum yeniden nüksediyordu. Geçen sene uzun zamandan sonra tekrar saplantılar etkisi gösterip beni içinden çıkılmayacak duruma getirdiğinde artık ilacın tek başına bu tedavide yeterli olmadığını düşündüm ve psikolojik destek almaya karar verdiğimde internette araştırmam sonucunda bu sitede Melis Şeker ismini duydum ve hemen randevu aldım. Melis Hanıma ilk gittiğimde gerçekten kendimi çok kötü hissediyordum öncelikle sıcakkanlı samimi tavırlarıyla beni rahatlattı sonra rahatsızlık hissettiğim durumu anlatmamı istedi böylece şiddetli okb hastalığım olduğunu öğrendim .Öncelikle bana hastalığı, belirtilerini, etkilerini anlattı böylece hastalığın ne olduğunu öğrenmiş oldum sonrasında hastalığın belirtilerini hissettiğim an başa çıkma taktikleriyle onu uzaklaştırma yöntemlerinden bahsetti.3 seans geçtiğinde şiddetli okb en hafif duruma inmişti. Hiç bir zaman geçeceğini düşünmezdim ama artık nasıl baş edeceğimi biliyorum. Burdan yaşadıklarımı paylaşmak istedim çünkü kendisini bu siteden araştırmam sonucunda buldum ve benimde bu durumda olan insanlara bir tavsiyem olsun istedim

 

Rahşan Manav 15.Nisan.2019
TavsiyeNo: 87256

Melis Hocam işini severek yapan, alanına hakim, bunu sıcak, samimi, güleryüzlü kişiliği ile bütünleştirmiş birisidir. Onun danışanı olduğum için kendimi şanslı hissettiğim kadar danışanlarının da şanslı olduğunu düşünüyorum ve kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgilerimle hocam…

5 Beğeni
Hande Y.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 9.Nisan.2019
TavsiyeNo: 87112

Merhabalar, Öncelikle şunu söylemem gerekir ki içinden çıkamadığımız problemlerle karşılaştığımızda işinin ehli bir uzmandan mutlaka yardım almamız gerekiyor ki ben de öyle yaparak üniversite sınavına hazırlandığım sene Melis hocaya başvurdum. İlk gidişimde bana en fazla ne diyecek ki? Herkes gibi tavsiyeler verecek gibi önyargılı gittim . Ama kesinlikle yanılmışım. İlk andan itibaren Melis hocanın yıllarını verdiği profesyonelliği sayesinde bulunduğunuz duruma çok çok farklı bir açıdan bakmaya başlıyorsunuz ve bu gerçekten sizi çok rahatlatıyor. Psikolojik sıkıntılar her birey için bir krizdir ve esas olan kriz yönetimini iyi yaparak bir an evvel kurtulabilmeyi öğrenmektir. Ben Melis hocadan kriz yönetimini öğrendim. Hocam bana her öğrencinin anlaması gereken esas şeyi sınavın gerçek anlamını öğretti. Biz YGS sınavının son haftasına kadar iletişimde kalarak gerçek bir takım çalışması yaptık ve sınava girdiğimde o kadar rahattım ki performansımı en yüksek düzeyde sergileyerek istediğim başarıyı elde ettim. Şimdi ise önümüzde bir LYS sınavı var ve biz hocamla devam ediyoruz seanlarımıza. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya hani, Melis hoca inandırıyor beni. Kesinlikle tavsiye ediyorum

12 Beğeni
İlhan
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 2.Mart.2019
TavsiyeNo: 86243

5 yaşında ki çocuğumuz 3 yaşından itibaren akranlarına göre farklı davranışlar göstermeye başladı gösterdiğimiz aldığımız destekler ve yapılan testler neticesinde Asperger sendromu olabileceği kannatine varıldı. Şu ana kadar 3 kreş değiştirdi ve sonunda şimdiki kreşinde Psikolog olarak destek veren Melis hanımın sayesinde hem bize hem de kreşteki öğretmenine verdiği ödevlerle şu anda 6 yaşında ve akranlarının seviyesine çok yakın durumda.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.

7 Beğeni
Mehmet H
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 13.Eylül.2019
TavsiyeNo: 81402

Herkese merhabalar.Benim belli başlı takıntılarım vardı.Bana oldukça rahatsızlıklar veriyordu. Hayattan hiç zevk alamıyordum.Çevremdeki insanlar gülerken bile hiç ilgimi çekmiyordu. Aslına bakarsanız bitkisel hayattaymışım gibi birşeydi inanın.Ama daha sonra bu durumumu aileme bildirdim.  Melis Hanım’ın ofisine ilk girdiğimdeki durumum la şu anki durumumu değerlendircek olursak ARASINDA DAĞLAR HATTA KITALAR KADAR FARK VAR hiç abartmıyorum inanın. Dr Hanım benimle konuşarak bana tavsiyeler ve bana ciddi bir şekilde rahatsızlıklar veren takıntılarımla başetme taktiklerini yöntemlerini gösteriyordu. İlk başta mücadele etmeyi öğreniyordum. MÜCADELE ETMEYİ ÖĞRENDİKTEN SONRA HERŞEY DAHADA ÇOK DAHA KOLAYLAŞIYOR. Sonrasında gittikçe iyileşmeye başladım. Artık iyice gelişmiştim hatta artık doktor hanıma gittiğimde takıntılarım dışında başka şeylerden konuştuğumuz oluyordu. Hiç pişman değilim. İyiki gittim ve şuanda çok şükür çok iyiyim.

 

Randevu ve İletişim;  0 505 020 53 01

Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği

Adres: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Bakır apt. No:35/2
Muratpaşa- LARA – Antalya

 

Antalya’ da Psikolog Tavsiyeleri

En çok tavsiye edilen psikologlar seçerken tavsiyeediyorum.com, doktortakvimi.com gibi danışan yorumlarının güvenirliliği yüksek siteleri ineceleyebilirsiniz. Antalya de en çok tavsiye alan psikologlar, Antalya da önerilen psikolog listesi için sağlıklı bir seçim olur. Sitemiz de ki danışan yorumları doktortakvimi.com da ve tavsiyeediyorum.com dan aynen alınmıştır.

Antalya da psikolog seçerken ya da Antalya psikologları ararken iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Ne bölümü mezunu olduğunu iyi araştırmalısınız. Psikoloji ya da psikolojik danışmanlık bölümü mezunu kişiler olmalıdır.

Peki size uygun iyi psikoloğu nasıl seçebilirsiniz? Ya da Antalya da iyi psikolog ile nasıl iletişime geçebilirsiniz? Öncelikli olarak yakınlarınızdan psikolojik destek alan birileri varsa onların deneyimlerine başvurmanız fayda sağlayacaktır. Eğer yakınlarınızda size psikolog önerebilecek kimse yoksa, internetten araştırma yapabilirsiniz. İnternet aracılığıyla Antalya da birçok psikoloğa ulaşmanız mümkündür.

Antalya da psikolog ararken dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta bulunmaktadır. Birincisi başvurmayı düşündüğünüz psikoloğun gerçekten de psikolog olup olmadığıdır. Ne yazık ki hem Antalya hem de ülke genelinde psikoloji alanı dışından olup da hipnoz NLP vb yöntemlerle yaşadığınız problemleri çözebileceğini iddia eden birçok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey başvurmayı düşündüğünüz psikoloğun öz geçmişini (CV) incelemek olmalıdır.

Başvuracağınız psikolog öz geçmişini yazmamışsa ya da psikoloji bölümünden mezun değilse psikolog değildir. Son dönemlerde Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) tanımadığı uzaktan eğitimle herkese diploma veren bazı yurt dışı kaynaklı üniversitelerden mezun kişiler, alanda kendilerini psikolog olarak tanıtmaktadır. Bu noktada dikkat etmek size düşmektedir. Yaşam koçu olduğunu söyleyen kişiler de ruh sağlığı profesyoneli değildir ve onlara da itibar etmeyiniz. Başvurduğunuz uzmanın gerçek bir psikolog olmaması yaşadığınız sorunları daha da içinden çıkılmaz hale getirebilir.

 

Antalya da Başarılı Psikolog Ararken Nelere Bakılmalı?

Antalya başarılı psikolog seçerken önemli nokta ise psikolojik yardım, psikolojik destek alacağınız kişinin mesleki yetkinlik düzeyidir. Her meslekte olduğu gibi psikoloji alanında da ünvana sahip olmak işini iyi yapmak anlamına gelmemektedir. Nasıl ki her öğretmen ya da her doktor işinde iyi değilse, her psikolog da yaşadığınız sorunlara çözüm getirebilir düzeyde olmayabilir. Burada dikkat edeceğiniz husus psikoloğun bir mesleki yöneliminin olmasıdır yani kendini ya çocuk alanında, ya yetişkin ya da çift vb. alanında uzmanlaştırması olması gerekmektedir. Bir kişi her gruba bakacak yetkinlikte olduğunu iddia ediyorsa bilgisinden şüphe edebilirsiniz.

O halde kendi yaşadığınız soruna uygun doğru psikoloğu nasıl bulabilirsiniz? Öncelikli olarak başvurduğunuz psikoloğun lisans eğitiminin üzerine yüksek lisans (master) eğitimi almış olması gerekmektedir. Tıp alanında nasıl ki uzmanlaşma varsa aynı durum psikologlar içinde geçerlidir. Psikolojinin 50 den fazla alt alanı bulunmaktadır. Bu alt alanların sadece birkaçı psikolojik sorun ya da hastalıklarla ilgili bölümlerdir. Yani başvurduğunuz psikoloğun tercihen uzman psikolog olması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra psikolog seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da psikoloğun almış olduğu ek eğitimlerdir. Bazı sorunlar özel uzmanlık alanları ve ek eğitim gerektirmektedir; örneğin cinsel terapi, aile terapisi gibi. Birçok psikolog lisans ve yüksek lisans eğitiminin yanı sıra ek mesleki eğitimler alarak kendi donanımı arttırmaktadır. Psikoloji bitmeyen bir derya denizdir her zaman eğitimleri almaya devam etmeye ve donanımlı hale gelmeye devam edilmelidir. Başvuracağınız Uzman psikoloğun ek eğitimler almış olması kendine, danışanlarına ve mesleğine verdiği önem ve değeri gösterir. Başvurmayı düşündüğünüz psikolog ile ilgili önemli bilgileri Öz geçmişini okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

Antalya En İyi Psikolog

Antalya en iyi psikolog ihtiyacınıza hizmet verebilme bakımından oldukça farklı seçenekler sunmaktadır. Antalya da psikolog arıyorum diyorsanız öncelikli olarak sizin destek almak istediğiniz konunun ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Antalya psikolojik danışmanlık merkezleri bakımından oldukça şanslı bir kent haline geldiğinden, Antalya çocuk psikoloğu için başka bir psikolojik danışmanlık merkezlerine başvurmanız gerekebilirken, yetişkin psikoloğu için başka psikolojik danışma merkezlerine başvurmanız gerekebilir. Antalya da çalışan psikologları en temelde, bireysel psikoterapi ve grup psikoterapisi yapan psikologlar olarak ayırabileceğimiz gibi, çocuk psikoloğu ve yetişkin psikoloğu diye de ayırabilmek mümkündür.

Antalya  da psikolojik destek veren bazı merkezler yalnızca çocuk psikolojisi (pedagog) bazılarıysa sadece yetişkin psikolojisi alanında hizmet verirken, bazıları da özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde hem yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hem de çocuklara yönelik psikolojk danışmanlık hizmeti vermektedirler. Bu sebeplerle psikolojik destek alırken hem başvurmayı düşündüğünüz uzman psikolog hem de hizmet verdiği psikolojik danışmanlık merkezi hakkında bilgi edinmek sorunlarınızın çözümlerini hızlandıracaktır. Antalya Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde hem çocuk psikolojisi hem de yetişkin psikolojisi alanında hizmet veren uzman psikologlar ve aile danışmanları çalışmaktadır.

Antalya psikolog desteğine ihtiyaç duyanlar özel psikolojik danışmanlık merkezi ne başvurabilecekleri gibi, Antalya devlet hastanelerinden de yararlanarak psikolog desteği alabilirler. Antalya da ki devlet hastanelerinin büyük çoğunluğunda psikolog ya da uzman psikolog bulmak mümkündür. Ancak psikolojik danışmanlık ve psikoterapi düzenli aralıklarla yapılan ve 45-60 dk arası süren bir hizmet olduğundan devlet hastanelerinde bu koşullara uygun çalışabilen psikolog bulmak çok da kolay olmamaktadır.

 

İNSANLAR NEDEN PSİKOLOJİK SORUNLAR YAŞAR?

Psikoloji ya da klinik psikolojide tanımlanan problemlerin genelde birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bu nedenle insanı biyolojik, psikolojik ve sosyal bir varlık olarak (bio-psiko-sosyal) ele almak, psikolojik sorunların nedenlerini ve olası çözümlerini anlamayı kolaylaştırmaktadır.

Psikolojik sorunların genetik nedenleri tek başına psikolojik sorunlara yol açıp hayat akışını bozabileceği gibi, bazı psikolojik sorunlara da daha yatkınlaştırıcı hale getirebilir. Örneğin en sık görülen psikolojik problemlerden biri olan depresyon (neredeyse toplumun %20’sinde görülen) ele alındığında, bazı insanların doğuştan bazı hormonları ve beyinlerinde ki bazı kimyasalları (örneğin serotonin) daha az ya da fazla üretilmekte olduğu görülmektedir (tiroid hormonunun depresyona yol açması gibi). Bu hormon ve enzimlerde ki doğuştan gelen düzensizlik bireyde, çeşitli psikolojik problemlere ve sonrasında depresyona yol açabilmektedir.

Bazı insanların hayatında her şey yolunda olsa bile mutsuz ya da kaygılı olabilirler. Hatta bu sorun bazen de genetik olarak aktarılmaktadır. Anne babasında depresyon geçmişi ya da yatkınlığı olan bireylerin de depresyon yaşama olasılıkları, diğer insanlara göre daha yüksek olur. Bir diğer taraftan bazı insanlar doğuştan daha hareketli ya da daha sakin, dışa dönük/içe dönük, sakin/gergin vb şeklinde mizaçla doğarlar. Psikolojik gelişimimiz bu mizacın üzerine deneyimlerimizle inşa edilir.

Psikolojik sorunlar yaşamamızın bir diğer sebebi de doğuştan bugüne dek getirdiğimiz yaşantı ve öğrenmelerimizdir. Daha dünyaya geldiğimiz andan itibaren bir aile ve çevreyle yaşamaya başlarız. Öncelikli olarak aile, sonrasında da çevremizde bulunan kişilerle kurduğumuz ilişkiler bizim psikolojik yapımızı ve olası psikolojik problemlerimizi oluşturmaya başlar.

Her bireyin doğuştan getirdiği bağlanma stili, değerli hissetme, ihtiyaçlarımızın yeterli düzeyde ve zamanında karşılanması, ait hissetme, yol gösterilme, sevilme, takdir edilme gibi birçok ihtiyacı vardır. Büyüme sürecinde en temelde sağlıklı bağlanma ve sonrası süreçteki gerekli olan psikolojik ihtiyaçların ne kadar ve ne şekilde karşılanmış olduğu bizim psikolojik yapımızı şekillendirmektedir. Büyüme sürecimizde aile ve çevreyle olan etkileşimlerimiz sayesinde daha sağlıklı bir benliğe ya da tam tersi sağlıksız ve aksaklıkları olan bir benliğe sahip oluruz.

Büyüme sürecimizde gelişimsel ihtiyaçları yeterli düzeyde ve zamanında karşılanmamış olan kişilerin psikolojik sorunlar yaşama olasılığı çok daha fazladır. Çünkü hayata geldiğimizde birine güvenmeliyiz ve ihtiyaçlarımız karşılanmazsa güvenemeyiz bu da hayata yenik başlamamız demektir. Çocukluk dönemindeki problemlerle başa çıkmak için geliştirilmiş olan sağlıksız savunma mekanizmalarının yetişkin hayatta da devam etmesi hem psikolojik sorunlara hem de kişilerarası problemlere yol açar. Buna bağlı olarak birey kendi iç dünyası, çevresindeki insanlar ve toplumla ilgili birçok problem yaşayabilir hale gelir.

Psikolojik sorunların bir diğer sebebi de yine büyüme döneminde öğrenmemiz ve deneyimlememiz gereken bazı temel becerileri yeterli düzeyde öğrenmemiş/öğrenememiş olmamızdır. Sağlıklı ve etkili iletişim kurmak, hayır diyebilmeyi becerebilmek, sınır çizebilmek, romantik ilişkileri yönetebilmek, atılganca davranmak, problem çözme becerisi, yetişkin tarzı davranışlar sergilemek gibi birçok beceri yaşam içerinde öğrenilir. Bunları yeterli düzeyde öğrenememiş kişiler özellikle sosyal ilişkilerde sıklıkla problemler yaşamaktadırlar. Bu da psikolojik problemlere yol açabilir.

ANTALYA DA  PSİKOLOG ARARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Antalya’ da psikolog arıyorum diyorsanız, size bu konuda yardım olabilecek, İzmir’de psikolojik destek alabileceğiniz ya da Antalya da aile danışmanı ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz birçok merkezi olan bir şehirdir. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi psikoloji ve psikolojik destek alanında da yanlış uygulamalar yapan ve alan dışından olup da size yaşadığınız problemlere yardımcı olabileceğini iddia eden kişiler bulunmaktadır. Bu nedenle

 

 • Psikologlarınızın uzmanlık alanı nedir?

Merkezimizde çocuk-ergen-yetişkin grubuna bakan uzman klinik psikologlar, psikologlar ve psikolojik danışmanlar bulunmaktadır. Uzmanlarımızın her biri çalıştıkları alanda tecrübelidirler. İlgili uzmanların özgeçmişlerini ve danışan görüşlerini inceleyerek çalışma alanlarıyla ilgili fikir edinebilir veya bizi arayarak başvurunuzla ilgili uzman yönlendirmesi isteyebilirsiniz.

 • Sonuç almak için ne kadar süre devam etmem gerekir?

Terapi sürecinin ne kadar süreceği kişiye ve yaşadığı zorluklara göre farklılık gösterir. Anksiyete bozuklukları ve depresyon gibi sık karşılaşılan klinik tablolar 4-12 seans sürebilir.

Klinik durumlar haricinde seanslar başvuru sebebine bağlı olarak bir kaç seanslık danışmanlık görüşmeleri gibi de olabilir.

 

 • Seanslar ne sıklıkta yapılmaktadır?

Seans sıklıkları bireye ve yaşadığı zorluklara göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca, seans sıklıkları terapi sürecinde de yeniden şekillendirilir. Bu ritim sıklıkla bir hafta ve bir ay arasında sürelerde değişkenlik gösterir. Planlamanızı psikoloğunuzla yapabilirsiniz.

 • Online randevu alırken ödeme yapmam gerekiyor mu?

Online randevu sisteminde gösterilen seans ücretleri bilgi amaçlıdır. Randevu oluştururken ödeme yapmanız gerekmemektedir.

 

Psikoloğa Ne Zaman Gitmeliyiz?

Zor ve sıkıntılı dönemler hepimizin geçireceği dönemlerdir bu dönemlerde, geçmişin sıkıntıları ruhunda ve bedeninde hissedenler, yaşamın belli anlarında travmalara, ihmal ya da istismara maruz kalmış olanlar. Psikolojik bir sorunun fiziksel bir sorunu kabullenmekten daha zordur. Ama zamanında alınacak bir destek ruhunuzda, yaşamınızda bambaşka bir değişime yol açacaktır.

Psikoterapi yardımı almak için kişinin gönüllü olması bu noktada çok önemlidir, zorlama, zoraki bir şekilde psikolojik destek alma farkındalıktan uzak bir şekilde, terapi sürecinden hiçbir yarar sağlanamaz, çünkü terapi sürecine inanmıyordur.

çoğu zamanlar gözleriniz istemsiz doluyorsa

 Bazen anlamsız dediğiniz şeyler  aslında bitmemiş bir yas, bir travma ya da yarım kalmış bir hikayedir.

 

Korku, panik atak, kaygı bozukluğu ve fobiniz geliştiyse

Belli oranda korku ve kaygı normal ve olması gerekendir. Ama olup olmadık yerde korku, kaygı ve endişe yaşıyorsanız, her an kötü bir şey olacak hissi geliyorsa, panik atak yaşıyorsanız bir uzman desteği alabilirsiniz.

Ani öfke patlamaları: öfke bir duygudur ama sürekli, her şeye ve anlamsız öfkelenip, aşırı tepki veriyorsanız; geçmişinizi şu ana yansıtıyorsunuzdur.

Psikolojik Destek almak için diğer bazı nedenler:
 • Devam eden depresyon, mutsuzluk ve umutsuzluk hali
 • Kendinizde güvensizlik ve başkalarına karşı alınganlıklarınız varsa
 • Sürekli bir yalnızlık hissindeyseniz ve duygusal olarak yalnız kalmaktan korkuyorsanız
 • Yakın ilişkilerde sürekli tekrarlayan problemli döngüler halindeyseniz
 • Dikkatiniz çabuk dağılıyorsa
 • Yaptığınız işlerde kaygılar yaşayıp zorlanıyorsanız
 • Evliliğinizde değersizlik, ilgisizlik ve iletişim sorunları yaşıyorsanız
 • Evliliğinizde eşinizle bir süredir cinsel ilişkiniz yoksa
 • Herhangi bir etkinlikte bağımlılık düzeyinde bir süreç izliyorsa

 

Antalya’ da Önerilen Psikolog

Antalya da en iyi psikologlar için tıklayınız. Psikoterapi, danışanlar ile psikologların arasındaki terapötik ilişki sayesinde danışanın hayatında fark yaratmayı farkındalık yaratmayı  hedeflemektedir. Danışanların duygularını anlamlandırılması, olumsuz yaşantıları ve travmalarının çözümlenmesini sağlayan psikolojik bir süreçtir. Danışan ile psikolog arasındaki ilişki kesinlikle profesyonel bir ilişkidir.

Danışanın çözümleyemediği problemler ile ilgili farkındalık kazanıp çözümü kendi içinde bulduğu bir süreçtir. Psikolojik yardım yaşamımızda var olan tüm konular ile ilgili olabilir. Bu konular tamamen kişiseldir ve bireye özgüdür. Her konuda Antalya psikologlardan yardım alabilirsiniz.

 

Randevu ve İletişim;  0 505 020 53 01

Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği

Adres: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Bakır apt. No:35/2
Muratpaşa- LARA – Antalya

Yorum yapmak ister misiniz?