25 Şub 2021

Uzman Klinik Psikolog Melis Şeker Yetişkin ve Evlilik Terapisti

Uzmanlık alanı sadece yetişkin, aile, evlilik ve çift terapisi çalışan uzmanımız:

Ben Psikolog Melis ŞEKER. Öncelikle bu mesleği seçme nedenim; ülkemizde psikolojiye gereken önemin verilmemesi, insanların psikoloğa gitmeye gerek olmadığı yönündeki yanlış hatta çekimser tutumları, psikolojiye olan ilgim ve insanlara yararlı ve yardımcı olabilme isteğimdir.

Psikoloji ile ilgili lisans eğitimimi Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamladım.
Yüksek lisansımı da İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nde Klinik Psikoloji alanında yaptım.

 

Antalya Lara Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniğinde yetişkin ve aile sorunları ile çalışmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog
Melis Şeker

İş deneyimlerim;

Bakırköy Mashar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ nde,
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde
bir dönem özel bir kolejde psikolog olarak çalıştım.

Aldığım eğitimler ve sertifikalar;

BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimi,
(2.kez Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ ndan BDT eğitimi alıyorum),
Çocuk değerlendirmede kullanılan Objektif Testler Eğitimi,
Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi,
Yetişkin Testleri,
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPİ),
Kognitif Davranışçı Psikoterapi,
Beykent Üniversitesi Psikoloji Kulübü’ nde Endüstriyel Psikolog Eda Gökduman ile Çalışan Ruh Sağlığı ve Motivasyonu,
Uzman Pedagog ve Klinik Psikolog Sevil Yavuz ile Cinsel İstimar ve Toplum Üzerindeki Etkileri,
V. Psikoloji Günleri Programı,
VII. Psikoloji Günleri Programı,
Psikoterapist Yazar Şule Öncü ile Depresyon,
Psikolojik İlk Yardım,
Tütün Bağımlılığı,
Madde Bağımlılığı, amacı en büyük bilgi bankası olmak olan Bilimhane Projesi Araştırma Yöntemleri Çalışma Grubu’ nda makale yazımı.

Uzmanlık Alanları:

YETİŞKİN PSİKOLOJİK SORUNLARI

Depresyon
Obsesif-Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Panik Bozukluğu
Bipolar Bozukluk
Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Aldatma
Kişilik Bozuklukları
Aldatılma
vb.

Randevu ve İletişim;  0 505 020 53 01

Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği

Adres: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Bakır apt. No:35/2
Muratpaşa- LARA – Antalya

Uzman Psikolog Melis Şeker Hakkında Danışan Yorumları tavsiyeediyorum sitesinden alınmıştır.

Melis Şeker Hakkında DANIŞAN YORUMLARI

 

Gülçin

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

20.Temmuz.2020

TavsiyeNo: 34594

Melis Hanım’i çaresiz hissettiğim bir durumda internet aracılığı ile buldum. Hayatımda kendimi en çaresiz hissettiğim, pilimin bittiğini düşündüğüm bir dönemdi. Hiçbir şeyi değiştirebileceğime inanmıyordum ama kendim için yapabilecek bir şeyim daha olduğunu düşündüm. Görüşmelere başladık. Melis Hanım’in de dediği gibi istekli olmak çok önemliydi ve sonuna kadar gitmek. Kendim için yapabilecek son şey için istekliydim ve zamanla kendim için yapabilecek fazlaca şeyim olduğunu öğrendim. Görüşmeler esnasında Melis Hanım’in yönelttiği birtakım sorular olaylara çok farklı bakmamı sağladı. Çok farklı konularda dahi farklı bakış açılarını görmeye, daha doğrusu daha gerçekçi bakmaya başladım. Zaman içinde kendime olan güvenim arttı. Yani bu bir anda gerçekleşen bir mucize değil, zamanla temeli sağlam olarak gelişen bir olaydı. Melis Hanım’in ciddi tavrı ve objektif yaklaşımı da önemliydi benim için. Bu sayede kendi hatalarımı ya da güçlü yönlerimi görmemi sağladı. İlk seansta kendisi de eğer bi şekilde aramızda güven oluşmazsa ya da ısınamazsam devam etmemem gerektiğini söylemişti. Bu da beni baskı altında hissetmekten kurtaran bir durumdu. Melis Hanım benim ilk psikolog deneyimimdir. Kendime olan güvenimin büyük ölçüde geri gelmesine yardımcı olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum.

3 Beğeni

Özer

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

26.Haziran.2020

TavsiyeNo: 34096

Hayatın çözülmesi imkansızlaşan bir kördüğüm olduğuna kanaat getirdiğim, zorluklarla başetmekte zorlandığım bir zaman diliminde benim de yolum bu internet sitesinden geçmişti. Melis Şeker’in özel uzmanlık ve çalışma alanlarında yazılanların tam olarak bana hitap ettiğini düşünmekteydim. Daha önce hiç psikoterapi görmemiş birisi olarak ilk kez psikoloğa gitmek doğrusu beni heyecanlandırmış ve biraz da germişti. Ancak çok geçmeden psikolojik destek almakla ve özellikle de Melis Şeker’den bu desteği almakla son derece doğru bir karar aldığımı görmüş oldum. Melis Hanım’in herşeyden önce insani yönünün çok kuvvetli olduğunu, insancıl, samimi ve hoşgörülü olduğunu söylemeliyim. Yaptığı işe çok değer veriyor, işini kaliteli yapıyor. Bu da danışanlarına daha fazla yararlı olması sonucunu doğuruyor. Bunu bizzat yaşayarak gördüm. Melis Hanım inandığı doğrulardan asla vazgeçmiyor, ama aynı zamanda kendisini geliştiren, belli kalıplara sıkışmamış ve olumlu her türlü yeniliğe açık bir psikolog olma özelliğini taşıyor. Melis Hanım’le bir çok seans yaptım. Bu seanslarla onun deyişiyle “içsel bir yolculuğa” başladım. Bu yolculukta kendimi yeniden keşfettim. Hayata daha gerçekçi, daha mantıksal bir şekilde bakmayı öğrendim. İçsel yolculukta yani kendimi yeniden tanıdıkça hayatta mutlu olmanın, hayatı anlamlandırmanın çok zor bir şey olmadığını keşfettim. Bu yolculuk benim yaşamımın çok önemli bir dönüm noktasıydı ve bunu Melis Hanım’in sayesinde yaptım. Burada sihirbazlık yoktu, olağanüstü mucizeler, kurtuluş iksirleri yoktu. Sadece Melis Hanım değişime kendimden başlayarak yaşamımı çok güzel hale getirebileceğimi ve bunun yollarını bana gösterdi. Melis Şeker’le ilgili vurgulayacağım bir nokta da onun sorunları çok iyi bir şekilde analiz edebilmesiydi. Kimi zaman sözcüklere dökemediğim düşünceleri, duyguları güçlü algılamasıyla hemen bulup çıkartıyordu. Ve bu şekilde sorunun kökenine iniyor, mantıklı çözüm önerileri getiriyordu. Melis Hanım’in seviyeli ama samimi, içten, dost canlısı üslubu, sözde değil gerçekten yardımcı olmak için çabalayan duruşu ve seanslarının başarıya ulaşması dolayısıyla (kendi psikolojik durumumdan tecrühanımle sabittir!) psikolog Melis Şeker’i gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

9 Beğeni

Ahmet

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

28.Mayıs.2020

TavsiyeNo: 33404

Merhaba, uzun zamandır psikologa gitme isteğimi bilen bir arkadaşım tavsiye etti Melis hanımi, randevu almadan önce bu siteden de göz attım biraz. Kime gidiyorum diye.Arkadaşım Melis Hanımin işini nasıl yaptığını ve danışanlarına nasıl yaklaştığını bana uzun uzun anlatmıştı.Böyle bir durumda da önyargı ve yüksek bir beklenti içinde oluyorsunuz.Gittiğim seanlar boyunca gerçekten Melis Hanımi tanımaya çalıştım.Kendisi samimi ama o kadar da mesafeli, sıcak ama yüz göz olmayan, dostça davranan,çok doğal, işinde oldukça iyi ama mütevazi bir insan.Melis Hanıme başvurma sebebim işyerinde takım arkadaşlarım ile sık sık yaşadığım iletişim problemlerimdi. Bana bağlı çalışan insanları yönetmekte ve onlardan verim almakta çok profesyonel değildim.Seanslarımızdan sonra taktığım yönetici maskesinin aslında ne kadar yapay ve sıradan olduğunu.İşyerinde kendim gibi değil,sadece profesyonel bir yönetici gibi davrandığımı ve hem kendi hem de çalışanlarımın duygularını hiçe saydığımı fark ettim.Şimdi işyerinde daha doğal,daha olduğum gibi,daha gerçek biri olma yolunda hala çaba harcıyorum.Melis hanımin de söylediği gibi aslında değişen bir şey yok.Sadece gelişiyoruz.Bu işinde başarılı,kaliteli insanı psikolog arayan herkese tavsiye ediyorum…….

Beğenin

Seval

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

3.Mayıs.2020

TavsiyeNo: 32872

Hayatıma yön vermekte zorluk çekiyordum ne iş yapıcağıma karar veremiyordum bana kendimin bile farkında olmadığım sebepleri karakteristik özelliklerimi farkettirdi kendimi dinlemeye ve kendisininde yardımıyla kendimi daha iyi tanımaya başladım hayatımda bir sihirli değnek senden bu olur dedi sanki bana ve bunu kendi kendime farketmemi sağladı. Arkadaş gibi rahatlıkla sohbet edebilceğim birisiydi 4 seans gidebildim hayatımın her döneminde zorluk yaşadığım zaman kendisinden yardım isteyebilceğime inanıyorum

1 Beğeni

Ayşegül

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

30.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32815

Benim 16 yaşında bir oğlum var.Özgüven eksikliği ve baba ilgisizliğinden doğan sıkıntıları vardı.Annesi olduğum için benimle paylaştıkları sınırlı kalıyor o beni üzmekten korkuyor ben ise onu anlamamaktan. Bu yaş grubuna ulaşabilmek ,soruları ve sorunları doğru şekilde yönlendirmek hiç kolay değildi.İşte bu noktada gene bu sitenin yardımı ile Melis Hanım’e ulaştık.Bir buçuk ayın sonunda sorunların ciddi bir kısmı çözülmüştü.Baba ile iletişimi sağlanmış üzerindeki baskı kalkmış ,dolayısı ile bu hayatının her alanına yansımıştı.Sihirli bir deynek deymiş gibi oldu.Bu arada bütün bunları oğlumun kendisinin yapmasına yardımcı olduğu gibi sorumluluklarını da almasını sağladı.Bu belki de hayatının önemli virajıydı ve iyi bir sürücü ile bu virajı en güzel şekilde aldı. Melis Hanım işinde iyi,işini seviyor ve gerçekten yardımcı oluyor.Hatta bu özelliklerinden etkilenen oğlum psikolog olmaya karar verdi. Bize katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyorum…

9 Beğeni

Nehir

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

29.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32779

Melis hanımle bir arkadas tavsiyesi ile tanıştım, Bugune kadar tüm psikolog denemelerim hayatıma onları dahil edebilmem için gerekli güveni alamadığım için başarısızlıkla sonuçlandı, Melis hanım içinde seans öncesi çok dürüst olmak gerekirse aynı şeyleri düşünüyordum.Fakat seansları esnasındaki doğal ,profesyonel , canayakın ve sabırlı tavırları ile daha önce kimseyle paylaşamadığım hatta kendime bile itiraf edemediğim şeyleri seanslarımız süresince onun yönlendirmeleri ile teker teker paylaşarak çözüme ulaştırdık .Seans sonrası inanılmaz huzurluydum ve gelecek seans için sabırsızlanıyordum. Şuan istanbulda yaşıyorum ve kendisi tüm antalyaliler için çok buyuk bir şans.

5 Beğeni

Fatma Y.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

28.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32752

Yıllardır psikoloğa gitme fikrini düşünüp bir türlü kime güvenebileceğimi bulamazken bu site aracılığıyla Melis Hanım’i buldum. İlk randevuya kafam oldukça karışık ve anlatmaya nereden başlayacağımı bilmeden gittim. Fakat ofisine daha ilk girdiğinizde sade ve şık dekorasyonu, Melis Hanım’in sıcak ve samimi karşılaması ve konuşmalarıyla doğru karar verdiğimi hissettim. Karar verme zorluğu yaşıyor ve kendimi fikir açısından bir üst noktaya taşımak istiyordum. Sürekli keşkelerle yaşıyordum. Terapilerimiz sayesinde kendi kararlılığıma ben bile şaşırdım. Çünkü kararsızlığımı çözmek için çok iyi bir yol göstermişti bana.. Sorduğu sorular sayesinde hayatınıza farklı bir gözle, farklı bir bakış açısından bakmanızı sağlıyor, izleyeceğiniz yeni bir yol açılıyor önünüze. Psikologla görüşmelerin son derece didaktik ve yargılayıcı bir tavırla geçebileceğini düşündüğüm için bir psikoloğa danışma sürekli ertelediğim ve açıkcası çekindiğim bir durumdu. Fakat Melis Hanım’le tanışınca keşke üniversite hayatım boyunca da kendisine danışsaydım daha önce tanışmış olsaydık diye düşünüyorum.. Bir çok kez kendi hayatından da örnekler verip sizi anladığını gösteriyor ve bu da üstünüzdeki çekingenliği atmanızı sağlıyor. Elbetteki hayat devam ediyor, ben geçmişteki sorunlarımı çözdüm ama meslek hayatıyla ve özel yaşamla ilgili daha danışacağım çok şey var kendisine. Bence her insanın hayatında samimiyetine güvenebileceği, anlattıklarını ciddiyetle dinleyip, empati kurup kendine yol gösterebileceği bir danışmanı olmalı. Melis Hanım’le tanıştığım için çok mutluyum ve onu bu sitedeki herkese öneriyorum.. İnanın hayatınız çok değişecek…

Beğenin

Tugcem

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

23.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32634

Oncelikle bu siteyi bize sundugunuz icin tesekkur ediyorum. Gercekten yararli oldugunu dusunuyorum. Terapist profilleri arasinda gezinirken bana en sicak geleni Melis Hanım in profiliydi ve zamanla dogru hissettigimi iyice anladim. Psikolojik danisman/terapist secimi gercekten onemli. Eger ayni dili konusamiyorsaniz o kisinin size yardimci olabilecegini dusunmuyorum. Kendinizi guvende hissetmelisiniz ve bir yabanciyla konusuyor gibi degil sanki kirk yillik arkadasinizla sohbet ediyormuscasina olmali terapileriniz… Melis Hanım le ilk gorusmemde cok cekingen oldugumu soylemeliyim, ancak kendisinin sicak kanliligi, tecrubesi ve kendine has tarzi beni gercekten etkiledi. Bir doktor edasinda degildi, aksine gayet sicak sohbeti ile cok arkadascaydi yaklasimi, hosuma gitti ve bir sonraki gorusmeme daha istekli gittim ve tabi sonrakilere de. Bu soylenmeli mi bilemiyorum ama daha cok `sunu yapmalisin` degil `ne yaparsan kendini daha iyi hissedersin` seklinde sorularla karsima geldi ve devamli beni dusunmeye itti. Boylelikle uzun zamandir unuttugum kendimi yeniden bulmama neden oldu. Gercekten cok tesekkur ediyorum hem bu site yaraticilarina hem de Melis Hanım`e… Dilerim sizlerde sizinle ayni dili konusan bir terapist bulabilirsiniz…

4 Beğeni

Hidayet

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

22.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32596

Ben Melis Hanım ‘den psikolojik terapi desteği aldım ve ilk seanstan sonra neden daha önce almadığımı düşündüm.Çünkü sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçirmiştim,daha sonraki yıllarda da sıkıntılarım devam etmişti,ama hiç psikolojik destek almamıştım.Karar verdim ve araştırdıktan sonra Melis Hanım’den terapi almaya başladım ve kararımın ne kadar doğru olduğunu seanslar devam ettikçe daha iyi gördüm.Şimdi daha huzurlu,daha sakin, daha kendiyle barışık biriyim.Bunu da Melis Hanım’e borçluyum.İşini ne kadar kaliteli yaptığını daha yeni tanışırken bile anlıyorsunuz. Çünkü size güven veriyor ve rahat hissediyorsunuz kendinizi.Melis Hanım’in profeyonel destekleriyle yaşadığım sıkıntıların hafiflediğini,hayata daha enerjik bakabilmeyi,iç huzurun önemini ve kendimin ne kadar değerli olduğunu anladım.Kesinlikle de herkese tavsiye ediyorum,psikolojk destek çok ama çok önemli. Bunu da işini önemseyen,başarılı ve profesyonel bir psikoljik danışmandan almakta.Bence en doğru adres Melis Hanım.

Beğenin

Ayten A.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

21.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32586

Öyle anlar vardır ki çıkar yol kalmamış gibi gelir insana. Söz bitti sanırsınız ne yapacağınızı bilmez şaşkın dolaşırken. Bir ses bir nefes ararsınız, sizi onaylayacak ya da yol gösterecek. Bir bakış, içten bir gülüş, samimiyet kısacası bir dost eli. Kolay bulunmayan ne varsa ararsınız. Ben o zor anda bu site ve tavsiye yazıları sayesinde o dost eli bulduğuma inanıyorum. Sevgili Melis Şeker hayatıma dair bakış açımı değiştirmeme yardımcı olmakla kalmayıp, çok kısa sürede farkındalıklarımı artırmıştır. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Eğer sizde bir dost arıyorsanız ve hayatınızda farklı bir bakış açısı görme cesaretini gösterecekseniz kendisini şiddetle tavsiye ediyorum.

2 Beğeni

Ö.T.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

21.Nisan.2020

TavsiyeNo: 32579

Evet bende 7 ay önce aynen şuan sizin yaptığınız gibi internette gezinip, benimkisi gibi tavsiye yazılarını okuyarak kendime güvenebileceğim ve birçok kişiye yardımcı olabilmiş bir uzman arıyordum…Ve Melis Hanım ile de böyle tanıştım…Çünkü hakkında yazılanlar ve fotoğraflardaki samimi görüntüsü beni etkiledi ve ona danışmaya karar verdim…Birazda şansımın yardımıyla ona ulaşabilmiştim yani…Ona ilk gittiğimdeki halimi şuan yazarken bile hatırlamak istemiyorum, ama Melis Hanım sayesinde olumlu düşünme teknikleri ile hayatımı düşüncelerimle nasıl pozitif şekilde yönlendirebileceğimi öğrendim…Aslında bunlar hepimizin bildiği ve yapmaya çalıştığı şeylerdi normal şartlarda, ancak insan çoğu zaman bu bildiklerini uygulayamıyor ve içinde bulunduğu o kördüğüm pozisyondan çıkamıyor…Eğer Melis Hanım’e ulaştıysanız ve onun danışanı olduysanız inanın çok şanslısınız çünkü daha ilk günden itibaren rahatladığınızı ve üzerinizdeki pozitif etkiyi hissedeceksiniz…Onun güvenilir görünüşü ve duruşu, arkadaşça yaklaşımı, en önemliside birçok psikolog gibi susup hiçbirşey söylemeden durmadan not alan tavırda olmayışı, aksine kendi hayatından ve yaşadıklarından örneklerle size en doğru yolu göstermesi onun en büyük ve samimi özelliği…Onun yanında ona anlattıklarınızın onunla sonsuza gideceğini hissediyorsunuz ve herşeyi anlatıp çözüme kavuşuyorsunuz… Ona gitmeden onun makalelerini mutlaka okuyun, ozaman beni daha iyi anlarsınız ve danışan olmakta kesin kararınızı verirsiniz çünkü, aslında akıllı bir insan onun makalelerinden bile çok şey çıkartır… Ben hala zaman zaman okuyorum ve gerekli şeyleri çıkartıyorum…Melis Hanım size buradan tekrar sonsuz teşekkürler, iyiki varsınız…

 

Tavsiye ve Teşekkürler
A.Ö. 22.Ekim.2020
TavsiyeNo: 117059

Kendisi çok ilgili ve yardımsever bir insan. Önceden tanımıyordum, Bende duyguları hissetmeme durumu var, yani hiçbir duyguyu hissetmiyorum öfke, mutluluk, kızgınlık, üzüntü vb. Bu nedenle bir çözüm arayışındayım ve bunu düzeltmek istiyordum. Melis Hanımın, internette yazısını okuduktan sonra mesaj attım ve kendimi anlattım. Komplike bir sorun olduğu için, Melis Hanım gibi uzman birine danışmak gerektiğini düşündüm. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen zaman ayırıp, beni arayarak sorunum hakkında beni aydınlattı. Yapmam gereken şeyler hakkında bana bilgi verdi ve beni yönlendirdi. Kendisine teşekkür ederim.

Ayfer Korkmaz
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır. 10.Şubat.2020
TavsiyeNo: 108231

bu yazıyı yazmakla çok geç kaldım ama kendime borç bilirim sonunda nasip oldu yazmak ben doktor hanıma 2019 yılında tedavi oldum ALLAH razı olsun ciddi derecede panik atağım vardı. uzun mesafe yol yürüyemiyordum herşeyden korkar olmuştum hiçbir ilaç işe yaramıyordu sanki bana göre eşimden bile soğumuştum devamlı hastalığımı düşünüyor kendime çare arıyordum dayanamayacak seviyeye gelmiştim son çarem idi randevu aldım gittim tavsiye yazılarıyla kalbimde bir ilgi oluşmuştu ilk odasına girdiğimde beni okadar ciddiye aldıki her kelimemi neredeyse defterine işledi beni anladığını okadar hissettimki kendisine 5 seans gittim zaten ilk seansta kendimde büyük değişikliği hissetmiştim o gün bu gündür yıl 2020 panik atağımdan eser yok gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

2 Beğeni
Çilem P 28.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 96980

Kendisini bu platform sayesinde tanıdım özelden yazdığım mesaj üzerine beni aradı konuştuk hastalığı tam detaylı anlatmıstım mesajda hepsini o kadar dikkatli okuyup benimle konuştu ki telefonda konuşurken bile yıllardır doktorummuş beni tanıyormuş gibi hissettim . O kadar sıcak ve içten bir telefon konuşması oldu ki telefonla konuşmak bile o kadar iyi geldi ki tüm herkese tavsiye ediyorum profesyonel bir uzmandan destek almak istiyorsanız muhakkak kendisiyle görüşmelisiniz. Kendisine çok teşekkür ediyorum herşey için bir tanesiniz hocam 🙂

3 Beğeni

Zeynep
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 28.Ekim.2020
TavsiyeNo: 91485

Ben 10 yılı aşkın süredir takıntılarla mücadele etmeye çalışıyordum. İlaç tedavisi gördüm çoğu zaman. İlaçla bir süre kendimi iyi hissetmeme rağmen bu durum yeniden nüksediyordu. Geçen sene uzun zamandan sonra tekrar saplantılar etkisi gösterip beni içinden çıkılmayacak duruma getirdiğinde artık ilacın tek başına bu tedavide yeterli olmadığını düşündüm ve psikolojik destek almaya karar verdiğimde internette araştırmam sonucunda bu sitede Melis Şeker ismini duydum ve hemen randevu aldım. Melis Hanıma ilk gittiğimde gerçekten kendimi çok kötü hissediyordum öncelikle sıcakkanlı samimi tavırlarıyla beni rahatlattı sonra rahatsızlık hissettiğim durumu anlatmamı istedi böylece şiddetli okb hastalığım olduğunu öğrendim .Öncelikle bana hastalığı, belirtilerini, etkilerini anlattı böylece hastalığın ne olduğunu öğrenmiş oldum sonrasında hastalığın belirtilerini hissettiğim an başa çıkma taktikleriyle onu uzaklaştırma yöntemlerinden bahsetti.3 seans geçtiğinde şiddetli okb en hafif duruma inmişti. Hiç bir zaman geçeceğini düşünmezdim ama artık nasıl baş edeceğimi biliyorum. Burdan yaşadıklarımı paylaşmak istedim çünkü kendisini bu siteden araştırmam sonucunda buldum ve benimde bu durumda olan insanlara bir tavsiyem olsun istedim

 

Rahşan Manav 15.Nisan.2019
TavsiyeNo: 87256

Melis Hocam işini severek yapan, alanına hakim, bunu sıcak, samimi, güleryüzlü kişiliği ile bütünleştirmiş birisidir. Onun danışanı olduğum için kendimi şanslı hissettiğim kadar danışanlarının da şanslı olduğunu düşünüyorum ve kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgilerimle hocam…

5 Beğeni
Hande Y.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 9.Nisan.2019
TavsiyeNo: 87112

Merhabalar, Öncelikle şunu söylemem gerekir ki içinden çıkamadığımız problemlerle karşılaştığımızda işinin ehli bir uzmandan mutlaka yardım almamız gerekiyor ki ben de öyle yaparak üniversite sınavına hazırlandığım sene Melis hocaya başvurdum. İlk gidişimde bana en fazla ne diyecek ki? Herkes gibi tavsiyeler verecek gibi önyargılı gittim . Ama kesinlikle yanılmışım. İlk andan itibaren Melis hocanın yıllarını verdiği profesyonelliği sayesinde bulunduğunuz duruma çok çok farklı bir açıdan bakmaya başlıyorsunuz ve bu gerçekten sizi çok rahatlatıyor. Psikolojik sıkıntılar her birey için bir krizdir ve esas olan kriz yönetimini iyi yaparak bir an evvel kurtulabilmeyi öğrenmektir. Ben Melis hocadan kriz yönetimini öğrendim. Hocam bana her öğrencinin anlaması gereken esas şeyi sınavın gerçek anlamını öğretti. Biz YGS sınavının son haftasına kadar iletişimde kalarak gerçek bir takım çalışması yaptık ve sınava girdiğimde o kadar rahattım ki performansımı en yüksek düzeyde sergileyerek istediğim başarıyı elde ettim. Şimdi ise önümüzde bir LYS sınavı var ve biz hocamla devam ediyoruz seanlarımıza. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya hani, Melis hoca inandırıyor beni. Kesinlikle tavsiye ediyorum

12 Beğeni
İlhan
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 2.Mart.2019
TavsiyeNo: 86243

5 yaşında ki çocuğumuz 3 yaşından itibaren akranlarına göre farklı davranışlar göstermeye başladı gösterdiğimiz aldığımız destekler ve yapılan testler neticesinde Asperger sendromu olabileceği kannatine varıldı. Şu ana kadar 3 kreş değiştirdi ve sonunda şimdiki kreşinde Psikolog olarak destek veren Melis hanımın sayesinde hem bize hem de kreşteki öğretmenine verdiği ödevlerle şu anda 6 yaşında ve akranlarının seviyesine çok yakın durumda.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.

7 Beğeni
Mehmet H
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan 13.Eylül.2019
TavsiyeNo: 81402

Herkese merhabalar.Benim belli başlı takıntılarım vardı.Bana oldukça rahatsızlıklar veriyordu. Hayattan hiç zevk alamıyordum.Çevremdeki insanlar gülerken bile hiç ilgimi çekmiyordu. Aslına bakarsanız bitkisel hayattaymışım gibi birşeydi inanın.Ama daha sonra bu durumumu aileme bildirdim.  Melis Hanım’ın ofisine ilk girdiğimdeki durumum la şu anki durumumu değerlendircek olursak ARASINDA DAĞLAR HATTA KITALAR KADAR FARK VAR hiç abartmıyorum inanın. Dr Hanım benimle konuşarak bana tavsiyeler ve bana ciddi bir şekilde rahatsızlıklar veren takıntılarımla başetme taktiklerini yöntemlerini gösteriyordu. İlk başta mücadele etmeyi öğreniyordum. MÜCADELE ETMEYİ ÖĞRENDİKTEN SONRA HERŞEY DAHADA ÇOK DAHA KOLAYLAŞIYOR. Sonrasında gittikçe iyileşmeye başladım. Artık iyice gelişmiştim hatta artık doktor hanıma gittiğimde takıntılarım dışında başka şeylerden konuştuğumuz oluyordu. Hiç pişman değilim. İyiki gittim ve şuanda çok şükür çok iyiyim.

 

Randevu ve İletişim;  0 505 020 53 01

Sevilay Zorlu Psikiyatri Kliniği

Adres: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu cad. Bakır apt. No:35/2
Muratpaşa- LARA – Antalya

Yorum yapmak ister misiniz?