7 Kas 2020

Jamaika ve Bonzai İçen Nasıl Ayılır? Tedavisi

Kimyasal Uyuşturucu Jamaika ve Bonzai Bağımlılığı

Jamaika ve Bonzai bağımlılığı nedir? Birazdan size bunu anlatacağım. Jamaika ve Bonzai halk arasında ot olduğu ve esrardan üretildiği bilinir. Ama işin aslı hiç de göründüğü gibi değildir. Jamaika ve Bonzai esrarın verdiği etkiyi yapay yollarla laboratuvar ortamında üretilen kimyasallarla vermeye çalışılır yani sentetik bir uyuşturucudur. Üretilen kimyasallar bitkilere sıkılıp ardından bitkiler kurutulup çeşitli yöntemlerle piyasaya sürülür. Bu sentetik uyuşturucuya ABD’de K2 Avrupa’da Spice Türkiye’de ise Jamaika ve Bonzai denir.

Jamaika ve Bonzai kullanımının çok olmasının birçok nedeni vardır bunlar; internetten satışının olması, esrara göre daha ucuz olması ve onun verdiği etkiyi hatta daha fazlasını vermesi, daha çabuk ulaşılması, ekonomik olması ve standart madde testlerinde çıkmaması gibi nedenlerle tercih edilir. Ancak yeni yöntemlerle artık Jamaika ve Bonzai laboratuvar ortamında saptanabiliyor bu yüzden Jamaika ve Bonzai’nin içindeki maddeler sürekli değişmekte ve tespiti zorlanmaktadır.

Jamaika ve Bonzai Bağımlılık Yapar mı?

Kimyasal uyuşturucu Jamaika ve Bonzai

Jamaika ve Bonzai bağımlılığı diğer uyuşturucular gibi bağımlılık yapar hem de tek kullanımında bile bağımlılık yapar. Jamaika ve bonzai vücuda zarar verdiği halde bunu kullanmak için yoğun bir istek duyulur. Kişi Jamaika ve Bonzai alarak beynin ödül merkezini çalıştırır ve beynin dopamin seviyesini arttırır. Beynimizdeki bu aktivitelere günlük yaşamlarımızda belirli bir çabayla ulaşırız ama Jamaika ve Bonzai ile bu haza direkt ulaşıldığı için beyin bu kolay yolu çok sever ve tekrar ve tekrar ve tekrar bu hazzı kolay yoldan yaşamak ister.

 

Jamaika ve Bonzai bağımlılığı nasıl anlaşılır?

Jamaika ve Bonzai bağımlı ergenlikte başlar. Özellikle lise döneminde başlar. Çünkü bu dönem hassas ve çalkantılı bir dönemdir. Çatışmalarda huzursuzluk hisseder ve kendini haz ararken bulur bu hazzada Jamaika ve Bonzai sayesinde kolayca ulaşır. çoğunlukla nasıl bir şey olduğu merak edilerek başlanır. Jamaika ve Bonzai arkadaş çevresinde eğlence mezesi olarak da kullanılır.

Jamaika ve Bonzai bağımlı nasıl anlaşılacağı ise aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir;

  • Arkadaş grubu sık sık değişiyorsa
  • Daha çok sorunlu ve aile çevresi bozuk kişilerle arkadaşlık yapıyorsa
  • Parasını yönetemiyorsa
  • Unutkanlık olabileceği için hayatını idare edemiyorsa
  • Tuvalette fazla zaman geçiriyorsa
  • Sık sık panik ataklar varsa
  • İştahta azalma ve zayıflama görülüyorsa
  • Konuşmada güçlük yaşanıyorsa
  • Bulantı ve kusma varsa

Kişinin Jamaika ve Bonzai bağımlısı olduğu anlaşılır.

Jamaika ve Bonzai bağımlılığı nasıl tedavi edilir?

Öncelikle Jamaika ve Bonzai bağımlılığı nasıl geçer? Ve ya Jamaika ve Bonzai bağımlılığı geçer mi? Sorularını soralım. Jamaika ve Bonzai bağımlılığının geçmesi çok zor bir dönem gerektirir. Jamaika ve bonzainin etki süresi 8 saatin altında olsa da 24 saati geçen sürelerde bildirilmiştir. Semptomları ise baş ağrısı, halisünasyon, aşırı heyecan, nabzın yükselmesi, göz bebeğinin büyümesidir. aşırı doz daha önce denge kaybı sonra yavaşça bilinç yitimi ve geçici körlüktür. Jamaika ve Bonzai bağımlılığının tedavi edilmesi lazım aşağıda nasıl bir tedavi yöntemi olduğu anlatılacak .

Jamaika ve Bonzai bağımlılığı tedavisi ilaç ve psikoterapilerle olur bu bize Jamaika ve Bonzai bağımlılığının genetik olmadığı cevabını verir. Jamaika ve Bonzai bağımlılığı nasıl bırakılır? Bu süreç çok emek isteyen bir süreçtir. Öncelikle bireyin  “Ben iyileşmek istiyorum”  demesi ve kararlı olması gerekir. Jamaika ve Bonzai bağımlılığından kurtulmak istiyorsa bunun tedavisi ya ayakta ya da yatarak tedavidir.

Öncelikle temizlenme-Arınma yani hastanın kanında dolaşan maddelerin temizlenmesi gerekir. Bu süreçte motivasyonel görüşmeler, bilişsel-davranışçı terapiler, kabul ve kararlılık terapisi gibi uygulamalar kullanılır. Eğer Jamaika ve Bonzai bağımlısı yoksunlukla baş edemiyorsa ilaç planlanması için psikiyatri uzmanı ile işbirliği yapılır.

Devamında ise arkadaş ortamının değiştirilmesi, terapilere aileyi de katarak madde kullanımı tetikleyen etkenleri bilinmesi ve evde yeni bir sistemin yaratılması gerekiyor. son olarak hastanın Jamaika Bonzai gibi maddeleri neden kullandığı, nasıl ver ihtiyacının olduğu bir gün niçin madde almadan yaşayamadığı anlaması sağlanmalıdır. Bunun için duygu düşünce ve davranış üzerinde direkt etkili olan psikolojik sorunlara dönük terapiler yapılmalıdır.

 

Yorum yapmak ister misiniz?